Esenyurt Evden Eve Taşımacılık Öncesi Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir?
esenyurt evden eve taşımacılık öncesi kırılgan eşyaları paketleme

Esenyurt Evden Eve Taşımacılık Öncesi Kırılgan Eşyalar Nasıl Paketlenir?

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere esenyurt evden eve taşımacılık firması gelmeden önce kırılabilir eşyalarınızı nasıl paketleyebileceğinizden bahsedeceğiz. Sizin için değerli olan kırılabilir eşyalarınızı korumak için sizde özenle adımları takip etmelisiniz. Yine her zaman belirttiğimiz gibi aşağıdaki yorum kısmından bizlere yorumlarınızı yazabilirsiniz.

Herşeyden önce bazı malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Bu malzemeler aşağıdaki gibidir.

Herşeyden önce bazı malzemeleri temin etmeniz gerekmektedir. Bu malzemeler aşağıdaki gibidir.

 • Sağlam kutular
 • Ambalaj kağıdı
 • Balonlu naylon
 • Ambalaj bandı
 • Maskeleme Bandı
 • Makas
 • Etiketleme kalemi

Yukarıdaki malzemeleri temin ettiniz mi? O zaman sizlere özellikle hatırlatmam gereken noktadan başlayayım. Taşınma sırasında kutularınızın açılmasını istemezsiniz değil mi ? Bu yüzden kutu seçiminde çok titiz davranınız . Esenyurt evden eve nakliyat firması eşyalarınızı taşırken herhangi bir kutunun içinin açılması ile kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun yanında bulmuş olduğunuz kutuların altlarını yine bantlar aracılığıyla günçlendirdiğiniz takdirde şanslı taraf siz olacaksınız.

Kutuların altlarına eşitlemek için ambalaj kağıtları yerleştirilir. İşin sonunda da yine üst kısma ambalaj kağıdı yerleştirilir.  Bu şekilde dengeli bir yerleştirme sağlanır.

kırılgan eşyalar nasıl paketlenir
esenyurt evden eve taşımacılık öncesi kırılgan eşyaları paketleme

Tabaklar Nasıl Paketlenir ?

Tabakların paketlenmesi esnasında çok hassas davranmak gerekiyor. Orta büyüklükteki bir kutuya tabakları dikey olarak yerleştirmek gerekiyor. Aynı zamanda işin sonunda esenyurt evden eve firmasının bunların kırılabilir olduğunu bilmesi için kutunun dışına “kırılabilir” ifadesini yazmak gerekiyor. Şimdi tabakların nasıl paketlendiğine bakalım

 • Bir masa üstünde üst üste gelecek şekilde ambalaj kağıtları yerleştirilir
 • Ambalaj kağıdı üzerine 1.tabak yerleştirilir.
 • Ambalaj kağıdının bir köşesinden tutulur tabak üzerine çekilir. (Bu esnada tabağın üstü tamamen kapanır)
 • 2.Tabak ile 1.tabak arasında ambalaj kağıdı kalacak şekilde 2.taban koyulur.
 • En son olarak kalan diğer köşeler tabaklar üzerine kapatır.
 • Son olarak maskeleme bandı ile paketleme işlemi sonlandırılır.
İlginizi Çekebilir  Esenyurt Evden Eve Taşımacılık Ücreti Nasıl Hesaplanır?

Tabakların paketlenmesi bitti şimdi bu tabakların kutu içerisine yerleştirilmesi kaldı. Esenyurt evden eve taşıma firmaları paketleme esnasında tabakları kutuya dik bir şekilde yerleştirmektedirler. Kutunun üst kısmında kalan boşlukları da buruşuk ambalaj kağıdı ile kapatırlar. Buradaki amaç tabakların hareket etmesini engellemektir. Ambalaj bandı ile kutuyu kapatın . Son olarak kutununun dışına kalın yazan bir kalemle “kırılabilir “ yazmayı unutmayınız. Aynı zaman da tercihinize göre kutunun içinde ne olduğunu da yazabilirsiniz.

Bardaklar Nasıl Paketlenir ?

Esenyurt eşya taşıma firmaları tarafından bardakların hasar görmesini engellemek için onları iyi bir şekilde sarmak gerekiyor. Boşlukları tamamen azaltmak için öncelikle bardakların içi buruşuk  kağıdı ile doldurulmaldır. Aynı zaman da bardakların her biri ambalaj kağıdı ile sarılmalı ve kutunun içerisine dik bir şekilde yerleştirilmelidirler. Yine kutuda boşluk kalmaması için üst kısımlar buruşuk ambalaj kağıdı ile dengelenmelidir.

Esenyurt evden eve nakliye öncesi bir çok kişi farklı paketleme yöntemleri kullanmaktadır. Tabiki de paketleme yöntemleri kullanılabilir fakat işlerin doğru gitmesi için en doğru paketleme yöntemlerini kullanmak gereklidir. İstanbul esenyurt nakliyat firmaları ile de bu konuda iletişime geçerek ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere esenyurt evden eve taşımacılık firması gelmeden önce paketleme işlemlerinizi nasıl yapacağınızdan bahsettik. Daha paketleme ile ilgili bir çok ipucumuz var onlara da ulaşmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Paketleme ipuçlarını uyguladığınız takdirde esenyurt evden eve taşıma firmaları ile huzurlu bir şekilde taşınabilirsiniz.

Bir cevap yazın

KAPAT
Paylaş